Przejdź do głównej zawartości

Grudzień

Witam wszystkich, którzy wstali trzeźwi po wczorajszych imieninach u Andrzeja... Tym, którzy nie do końca wierzą, ze to ich głowa spoczywa na ich barkach, życzę wkoło dużo wody i może kefiru... I może alka seltzer ;) I... radzę wam przygotować wątroby na nadchodzące imieniny Barbary... Ja się na szczęście nie wybieram :)
A tak jeszcze a' propos dzisiejszej daty - Kalendarz nam się kończy Proszę Państwa... Za 29 dni strzelą korki od szampana i będzie trzeba zapamiętać, że trzeba na wszelkich papierzyskach wpisywać 08 nie 07 ... i zaczną się podsumowania starego roku, prognozy na nowy... a życie i tak pójdzie swoją drogą, czy będziemy tego chcieli, czy nie.
Na razie nie chcę robić zbiorczego raportu z tego roku - dam mu jeszcze czas - te 29 dni, może mnie zaskoczy? Może nareszcie pozytywnie? Wprawdzie nadzieja to matka głupich, ale warto ją mieć... Staram się, bardzo wierzyć w to, ze mojego życia nie da się już spieprzyć bardziej :) I nie będę sama sobie udowadniać na siłę, że to nieprawda... Staram się je zaakceptować takim, jakie jest, poprawić tu i ówdzie, tam coś przyszyć, gdzie indziej załatać... I trwać. Nie przebijam głową muru - bo po co, wierzę w to, że cokolwiek zrobię i tak ktoś już kiedyś i gdzieś wpisał to do moich akt... Tak jest o wiele prościej niż wiecznie o wszystko się kłócić, z niczym nie zgadzać... Idę na łatwiznę? Może tak. Ale po co sobie utrudniać egzystencję, skoro i tak nie należy do najłatwiejszych?

OK, wywnętrzania dość. Pora zrobić coś konstruktywnego...
(zdjęcie znalezione w sieci)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Maj mi gdzieś się zapodział....

Ani się nie obejrzałam a już 26...
Ciągle się coś dzieje, czas biegnie jak zwariowany.
Ledwo nadążam ze wszystkim :)

Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz?

Dopiero co byliśmy w górach, dopiero wdrapywaliśmy się pod Giewont... Pięknie było... Udała się nam pogoda, odetchnęliśmy innością, wolnością, zachłysnęłam się na chwilę tym, że "nic nie muszę"... Jula poradziła sobie doskonale, bez narzekań pędziła po górskich ścieżkach, dzień kończąc dodatkowo szaleństwami na placu zabaw.


Uwielbiam Antałówkę, najchętniej zostałabym tam na zawsze :D


A potem wróciliśmy do rzeczywistości - dzień po dniu dom, szkoła, praca, dom szkoła praca, jakiś szybki weekend i od nowa.

Wyrobiłam latorośli dowód osobisty,  bo przyda się jej pod koniec sierpnia.

Jula zaliczyła pierwsze baletowe występy dla szerokiej publiczności na Pikniku, kolejne jeszcze przed nami. Uwielbiam patrzeć jak tańczy, prościutka jak struna, jak ćwiczy to, czego do końca nie potrafi, jaka jest zadowolona, że umie rozciągnąć się…

Ku pamięci ;-)

Ważne!

Dzisiaj moja córka zaczęła pisać swój pamiętnik.

Ziarno zostało zasiane...

Ale serio? Że już??

Przecież jeszcze niedawno nie umiała czytać ani pisać!!


Starzeję się...

Niewątpliwie.

Niedoczas....

Czytałam niedawno artykuł.
O nowego rodzaju biedzie.
O ludziach, którzy cierpią na brak czasu. Za żadne pieniądze nie da się go kupić...

Mi się ostatnio wydaje, że spędzam moje życie w pracy. Albo do niej jadąc, albo z niej wracając. Nie macie tak czasami?
Czas, który odczuwam naprawdę, ten, kiedy jestem z moją rodziną, albo robię coś dla siebie jest na wagę złota. I znam tę wagę...

Wielkanoc była wspaniała. Tym razem Rodzice i Babcia przyjechali do mnie. Mialam ich wszystkich tak blisko i choć pojawiły się międzypokoleniowe zgrzyty, było dobrze...

Kiedyś nie doceniałam tego wspólnego czasu. Teraz kiedy pozostało nas tak mało... kolekcjonuję wszystkie momenty, zapisuję w myślach chwile. Na zapas.

Jeszcze dwa dni i uciekamy z K. Reset, zmiana otoczenia, potrzebuję tego bardzo.
Znowu z Rodzicami... :-)

Nie mogę się doczekać.

Dziękuję że zostawiacie słowa. Może tego bardzo nie widać, ale znowu mi się dzięki temu chce pisać. 😀
Udanego weekendu.
Słońca Wam i Sobie życzę!